کانابیس ها

ماری جوانا و حشیش در دسته ای به نام کانابیس قرار دارند که منشا تهیه آن گیاهی است در چین که سالها برای درمان رماتیسم، جراحات و بیماری های مربوط به مواد زائد بدن به کار می رفته است. منشا اصلی کانابیس از گونه مونث شاهدانه بدست می آید.عنصر اصلی گیاه شاهدانه تی.اچ.سی می باشد، ماری جوانا و حشیش طبق اعلام بخش مواد و جرائم سازمان ملل متحد دارای 5% تی.اچ.سی می باشد.این ماده(تی اچ سی) به گیرنده های مغزی متصل شده و باعث آزاد سازی دوپامین میگردد.

کانابیس ها
داروهای مرگ سم دمی

مضرات کانابیس ها

طبق تحقیقات گرچه این مواد وابستگی جسمانی ندارند اما وابستگی روانی ایجاد می کنند در نتیجه اعتیادآور محسوب می شوند.درنتیجه پس از مدتی فرد وابسته به مصرف آنها می گردد.

سرخوشی وآرامش ، تغییرات ادراکی ،تحریف درک زمان از جمله اثرات مصرف کانابیس ها می باشد.

مشهود ترین عارضه مصرف کانابیس ها در اولین مصرف، حمله اضطراب و و حشت زدگی می باشد.

 کاهش کارکرد ریوی در اثر دود کردن طولانی مدت و به مقدار زیاد کانابیس ها ،افزایش ابتلا به سرطان های دستگاه تنفس در اثر مصرف ماری جوانا و حشیش در دراز مدت را به همراه دارد.

مصرف حشیش در دوران بارداری ممکن است سبب کاهش وزن نوزاد و در افراد دچار بیماری آسم  برونشیت موجب تشدید بیماری اصلی فرد می شود.

بدگمانی، افسردگی، هراس و سردرگمی در نتیجه مصرف کوتاه مدت حشیش و پارانوئید، اسکیزوفرنی، جنون، روانپریشی، اضطــراب، استعمال آن همراه با سیگار سبب آسیب جدی به ریه‌ها می‌گردد.

سرگیجه، پارانوئید، خشکی محتمله چشم، افزایش فشار خون در اثر مصرف طولانی مدت ماری جوانا بروز می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *